داستان بازی Ghost of Tsushima

داستان بازی Ghost of Tsushima

در این مقاله از  ایکستراگیم  سعی بر تعریف  داستان بازی Ghost of Tsushima، یک بازی ویدیویی اکشن ماجراجویی است که توسط استودیوی ساخت Sucker Punch Productions ساخته شده است و توسط Sony Interactive Entertainment برای کنسول PlayStation منتشر شده است داریم. این بازی در تاریخ 17 ژولای 2020 عرضه شد:

در سال ۱۲۷۴، مغول‌ها با حمله به جزیره تسوشیما، که آخرین نقطه‌ی مقاومت سامورایی‌ها بود، این مردم را ویران و به زیرکشیدند. جین، آخرین سامورایی بازمانده از این فاجعه، تصمیم می‌گیرد که علیه این حمله‌ی غارتگران مبارزه کند. اما با قدرت مغولان، روش‌های سنتی دیگر کارساز نیستند و جین مجبور است که یک روش جدید را اختراع کند: روش روح، تا بتواند در این جنگ نامتعارف، آزادی ژاپن را به دست آورد.داستان بازی Ghost of Tsushima در یک جهان زنده و جذاب پیگیری می‌شود. علاوه بر داستان اصلی، مجموعه‌ای از داستان‌های فرعی و ماجراجویی‌ها در ارتباط با شخصیت اصلی وجود دارد.
Ghost of Tsushima داستانی است که بر اساس اولین حمله‌ی مغولان به ژاپن در سال ۱۲۷۴ توسط استودیوی بازی‌سازی Sucker Punch Productions ساخته شده است. این حمله واقعی که تحت رهبری قوبلای خان، نوه‌ی چنگیز خان، بر جزیره تسوشیما صورت گرفت، با واکنشی شدید از جانب جنگجویان ژاپنی روبرو شد. با این وجود، جنگجویان بومی ژاپن به دلیل تعداد کم و عدم دسترسی به سلاح‌های پیشرفته مغولان، مغلوب شدند و جزیره به دست آنها افتاد. پس از تسخیر تسوشیما، مغولان به سایر جزایر اطراف ژاپن حمله کردند، اما یک طوفان ناگهانی به نام کامیکازه (باد الهی) در سال ۱۲۷۴ باعث نابودی ناوگان مغولان در سواحل کیوشو شد و باعث دفع آنها شد. در سال ۱۲۷۴، ناوگان مغول به رهبری کوتون کان به جزیره تسوشیما در ژاپن حمله کرد. جین و سایر سامورایی‌های محلی، تحت رهبری عموی جین یعنی لرد شیمورا، با این حمله مواجهه کردند. اما نبرد به یک فاجعه تبدیل شد و ارتش سامورایی‌ها به کلی نابود شد، لرد شیمورا به اسارت افتاد و جین هم مجروح شد و رها شد تا بمیرد.

Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima

در این زمان، یونا، یک دزد بومی، جین را پیدا کرد و به او مراقبت کرد تا بهبود یابد. او به جین اطلاع داد که بیشتر تسوشیما در دست مغولان است و اکنون او تصمیم گرفت به سوی قلعه کاندا یا همان سنگر کوتون برود تا لرد شیمورا را نجات دهد، اما در مبارزه با کوتون شکست خورد و از پلی به پایین پرتاب شد.

جین، پس از متوجه شدن از عدم توانایی خود در مقابله با مغولان با روش‌های سنتی سامورایی، آغاز به جذب افراد جدید و یادگیری فنون جدید کرد. او نیروهایی را به خود ملحق کرد که شامل برادر یونا به نام تاکا، یک استاد کماندار به نام ایشیکاوا، یک زن سامورایی به نام ماساکو و یک مزدور به نام ریوزو بودند. جین، که به لقب «روح تسوشیما» شناخته شد، با کمک تاکا و دیگر همراهانش توانست لرد شیمورا را آزاد کرده و قلعه کاندا را بازپس‌گیری کند.

با این پیروزی، قلعه لرد شیممورا به دست مغولان افتاد. جین، با جذب متحدان جدیدی مانند نوریو، راهبان جنگجو و سربازان قبیله یاریکاوا، تلاش کرد تا قلعه را بازپس بگیرد. اما در این بین، لرد شیمورا با دزدان دریایی بومی گورو توافق کرد تا پیامی به شوگان ارسال کنند و نیروی کمکی بفرستد. با رسیدن نیروهای شوگان و لرد شیمورا، جین موفق به بازیابی زره اجدادی خود شد. اما در مبارزه با ریوزو، جین به اسارت افتاد و تاکا توسط کوتون کشته شد. با آمدن نیروهای شوگان، جین موفق به فرار شد.

لرد شیمورا حمله‌ای به قلعه شیمورا را آغاز کرد و مغولان در برجک دفاعی قلعه مستقر شدند. کوتون، با تاکتیک‌هایی غیرمعمول، سنگینی‌های زیادی را بر سامورایی‌ها آورد. به علت این تهدید، جین تصمیم به استفاده از سم مغولان برای مسموم کردن آن‌ها گرفت. جین، پس از متوجه شدن از عدم توانایی خود در مقابله با مغولان با روش‌های سنتی سامورایی، آغاز به جذب افراد جدید و یادگیری فنون جدید کرد. او نیروهایی را به خود ملحق کرد که شامل برادر یونا به نام تاکا، یک استاد کماندار به نام ایشیکاوا، یک زن سامورایی به نام ماساکو و یک مزدور به نام ریوزو بودند. جین، که به لقب «روح تسوشیما» شناخته شد، با کمک تاکا و دیگر همراهانش توانست لرد شیمورا را آزاد کرده و قلعه کاندا را بازپس‌گیری کند.
با این پیروزی، قلعه لرد شیممورا به دست مغولان افتاد. جین، با جذب متحدان جدیدی مانند نوریو، راهبان جنگجو و سربازان قبیله یاریکاوا، تلاش کرد تا قلعه را بازپس بگیرد. اما در این بین، لرد شیمورا با دزدان دریایی بومی گورو توافق کرد تا پیامی به شوگان ارسال کنند و نیروی کمکی بفرستد. با رسیدن نیروهای شوگان و لرد شیمورا، جین موفق به بازیابی زره اجدادی خود شد. اما در مبارزه با ریوزو، جین به اسارت افتاد و تاکا توسط کوتون کشته شد. با آمدن نیروهای شوگان، جین موفق به فرار شد.لرد شیمورا حمله‌ای به قلعه شیمورا را آغاز کرد و مغولان در برجک دفاعی قلعه مستقر شدند. کوتون، با تاکتیک‌هایی غیرمعمول، سنگینی‌های زیادی را بر سامورایی‌ها آورد. به علت این تهدید، جین تصمیم به استفاده از سم مغولان برای مسموم کردن آن‌ها گرفت.

Ghost of Tsushima
پست قبلی

بررسی بازی Marvel’s Spider-Man 2 + تصاویر و گیم پلی

پست بعدی

داستان بازی Horizon Zero Dawn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید