اخبار جدید GTA 6

اخبار جدید GTA 6(پایان پیش نویس)

مشخصات فنی PlayStation 5 Pro که به‌ طور ناخواسته توسط شرکت Rockstar Games لو رفته است و توسط کارشناسان فناوری در Digital Foundry تایید و افزوده شد که همچنین پیش‌ بینی خود را در مورد عملکرد این کنسول برای اجرای GTA 6 ارائه کردند. این هفته لو رفتن مشخصات PlayStation 5 Pro که توسط بقیه سازندگان بازی نیز تایید شده بود. قدرت این کنسول را که گفته شده Sony قصد دارد در سال 2024 منتشر کند، نشان می‌ دهد. گفته می‌ شود که پردازنده PlayStation 5 Pro مشابه پردازنده استاندارد PlayStation 5 است، اما با حالت فرکانس بالای پردازنده که به افزایش ۱۰٪ تا ۳.۸۵ گیگاهرتز منجر می‌ شود. GPU امکان رندرینگ سریع‌ تر و ردیابی نور با کیفیت بالاتر را با ۳۳.۵ ترافلاپ قدرت می‌ دهد. PlayStation 5 استاندارد ۱۰.۲۸ ترافلاپ ارائه می‌ دهد. با این حال مقایسه مستقیم بین PlayStation 5 و PlayStation 5 Pro حدود ۱۰.۲۸ در مقابل ۱۶ تا ۱۷ ترافلاپ است.

منتشر شدن PS5 Pro به عنوان یک گزینه جذاب به ویژه در زمان انتشار GTA 6 در سال 2025 مورد توجه قرار گرفت که قرار است بازار بازی ویدیویی را فراتر از توسعه‌ دهنده Rockstar Games و شرکت مادر Take-Two تقویت کند. اما به گفتهٔ بنیانگذار Digital Foundry ریچ لیدبتر که در قسمت جدید ترین قسمت DF Direct صحبتی انجام داد، پردازنده PS5 Pro به احتمال زیاد باعث می‌ شود GTA 6 در صورتی که بر روی PS5 استاندارد با سرعت 30 فریم بر ثانیه اجرا شود همچنان با سرعت 30 فریم بر ثانیه اجرا شود. با توجه به اینکه هیچ بازی GTA تاکنون با گزینهٔ 60 فریم بر ثانیه منتشر نشده است.

این انتظار بسیار معقول به نظر می‌ رسد. به گفتهٔ لیدبتر اگر GTA 6 بر روی PS5 با سرعت 30 فریم بر ثانیه اجرا شود احتمالاً بر روی PS5 Pro هم با سرعت 30 فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد مگر اینکه با یک عجایب برنامه‌ نویسی روبرو شود، زیرا پردازنده مسئولیت شبیه‌ سازی را بر عهده دارد و پردازنده PS5 Pro تنها باعث افزایش 10٪ عملکرد می‌ شود. در صورتی که به طور غیر ممکنی GTA 6 حالت 60 فریم بر ثانیه را در PS5 داشته باشد، آنگاه بر روی PS5 Pro با سرعت 60 فریم بر ثانیه اجرا می‌ شود. حال باید منتظر بود و دید که در اخبار جدید Rockstar Games خبری از بهبود عملکرد برنامه نویسی بازی برای اجرای بهتر بازی وجود دارد یا خیر.

پست قبلی

هک سرور های Apex Legends

پست بعدی

معرفی بازی Mannequin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید